top of page
20201219_103343-01-min.jpeg
TTC_podstawowy_4x.png

WARSZTATY SKITOUROWE

 • Facebook Social Icon
 • Instagram Ikona społeczna

WARSZTATY SKITUROWE 

Warsztaty skitourowe przeznaczone są dla osób rozpoczynających przygodę z narciarstwem skitourowym oraz mniej doświadczonych narciarzy, którzy nie posiadają wystarczająco dużo czasu, aby wziąć udział w pełnowymiarowym kursie trwającym kilka dni. Warsztaty prowadzone są przez instruktorów narciarstwa wysokogórskiego Polskiego Związku Alpinizmu, medalistów Mistrzostw Polski i czołowych Polskich zawodników z wieloletnim stażem.

Zajęcia odbywają się w łatwym terenie górskim ,uczestnik warsztatów zdobywa podstawowe umiejętności techniczne z zakresu narciarstwa tourowego. W związku z sytuacją epidemiologiczną związaną z Covid-19 w celu poprawy Państwa komfortu i bezpieczeństwa grupy szkoleniowe zostały zmniejszone do 4 osób.  Od uczestników szkolenia wymagany jest ogólny poziom sprawności, którego odzwierciedleniem w okresie letnim jest bezproblemowa wykonanie lekkiej wędrówki przez 2-3 h. Nie jest wymagane wcześniejsze doświadczenie skiturowe. Uczestnicy szkolenia muszą umieć jeździć na nartach w stopniu dobrym. Program warsztatów jest personalizowany do indywidualnych potrzeb i możliwości kursantów.

Czas trwania szkolenia – 1  dzień (7-9 h) Szkolenie organizujemy od grudnia do maja. Termin warsztatów dopasowywany indywidualnie. W celu uzyskania większej ilości informacji proszę o przesłanie wiadomości 

Miejsce szkolenia :  Tatry (dokładne miejsce zajęć praktycznych w terenie uzależnione jest od warunków śniegowych i poziomu uczestników). Warsztaty odbywają się najczęściej w rejonie Hali Kondratowej, Hali Gąsienicowej. 

 

Maksymalna ilość osób/instruktora :  max.4 kursantów na 1 instruktora narciarstwa wysokogórskiego Polskiego Związku Alpinizmu ( zajęcia w terenie). Wyjątek stanowią rodziny, osoby mieszkające wspólnie w jednym gospodarstwie domowym maksymalnie 1 instruktor na 6 kursantów. 

ola małe .jpeg

PROGRAM WARSZTATÓW SKITUROWYCH : 

 

7:20-8:00 Spotkanie w wypożyczalni Tatra Trade (osoby wypożyczając sprzęt), 

8:00-15/16:00 Wyjście szkoleniowe w terenie, dostosowanym do możliwości uczestników warsztatów. 

W trakcie trwania warsztatów skitourowych, uczestnik zdobywa wiedzę z zakresu:

– Nauka podstawowych elementów techniki narciarstwa tourowego: 

 •  nauka poprawnej techniki podchodzenia na nartach skitourowych z użyciem fok,

 •  zjazd na foce, 

 • przepinki podejście, przepinka zjazd,

 • nauka wykonywania zakosów, 

 • technika zjazdu w terenie nieprzygotowanym, 

 • zagrożenia w górach

 • etyka i ochrona środowiska w górach przepisy Tatrzańskiego Parku Narodowego, 

 

350 zł /os

WARSZTATY GRUPOWE 

CENNIK 

Cena indywidualnych warsztatów  600 zł

WARSZTATY INDYWIDUALNE 

    Cena 350 ZŁ zawiera: 

Jednodniowe warsztaty skitourowe złożone z zajęć praktycznych prowadzone przez instruktora narciarstwa wysokogórskiego PZA 

Bilet wstępu na teren Tatrzańskiego Parku Narodowego 

Pakiet zdjęć ze szkolenia w formie elektronicznej wysyłany po zakończeniu szkolenia

 

     Cena nie zawiera: 

Dojazdu, noclegu oraz wyżywienia 

Wypożyczenia kompletu sprzętu tourowego i lawinowego

 

Ubezpieczenia NNW  

kompresja warsztatyy.jpg
Dlaczego warto wybrać warsztaty Tatra Camp 

Profesjonalna kadra instruktorów narciarstwa wysokogórskiego Polskiego Związku Alpinizmu 

Wieloletnie doświadczenie skitourowe potwierdzone sportowym stażem i medalami Mistrzostw Polski. Cały rok pracujemy z najlepszymi zawodnikami w Polsce i Europie.

Małe 4 osobowe grupy gwarantujące bezpieczeństwo oraz najwyższy poziom przekazywanej

wiedzy teoretycznej i praktycznej  każdemu kursantowi,

Indywidulane podejście do kursantów i dopasowanie metodyki przekazywania wiedzy teoretycznej i praktyczne dzięki wykształceniu ukierunkowanemu. Szczególną uwagę zwracamy na poprawną technikę a tym samym ekonomiczne i bezpieczniejsze poruszanie się zimą w górach, 

20201219_103607-01-min.jpeg
ZAPISZ SIĘ NA SZKOLENIE 

Twoja wiadomość została wysłana. Dziękujemy

 • Black Facebook Icon
 • Black Instagram Icon

Wypożyczalnia Tatra Trade

Wypożyczalnia - centrum testowe Dynafit wiodącego producenta sprzętu tourowego.

Tatra Trade od lat 90-tych nieodłącznie związany jest z tą piękną dyscypliną. Ceny w zależności od okresu i wypożyczanego sprzętu rozpoczynają się od 90 zł / doba. Dla osób biorących udział w szkoleniach Tatra Camp przygotowana jest specjalna oferta. 

MAŁE 2019 - 8 .jpeg

 Jak przygotować się do sezonu 

Niezależnie czy rozpoczynamy przygodę z tą dyscypliną rekreacyjnie czy sportowo, wcześniejsze przygotowanie fizyczne do zimy jest istotnym elementem, na który warto poświecić czas. Poświęcony czas gwarantuje bezpieczniejsze poruszanie się na nartach zarówno po łatwych trasach zamkniętych czyli przygotowanych jak i trudniejszych, bardziej wymagających trasach otwartych, nieprzygotowanych.

PARTNERZY

tatra trade.png
bottom of page