WARSZTATY

SKITOUROWE DLA POCZĄTKUJĄCYCH

Poznaj piękno gór i możliwości jakie dają narty skitourowe !

WARSZTATY SKITOUROWE DLA OSÓB POCZĄTKUJĄCYCH I MNIEJ DOŚWIADCZONYCH NARCIARZY

 

Warsztaty skitourowe przeznaczone są dla osób rozpoczynających przygodę z narciarstwem skitourowym oraz mniej doświadczonych narciarzy, którzy nie posiadają wystarczająco dużo czasu, aby wziąć udział w pełnowymiarowym kursie trwającym kilka dni. Warsztaty prowadzone są przez instruktorów narciarstwa wysokogórskiego Polskiego Związku Alpinizmu, medalistów Mistrzostw Polski i czołowych Polskich zawodników z wieloletnim stażem.

Zajęcia odbywają się w łatwym terenie górskim ,uczestnik warsztatów zdobywa podstawowe umiejętności z zakresu narciarstwa tourowego oraz narciarstwa wysokogórskiego, umożliwiające samodzielne poruszane się w łatwym terenie górskim.

 

Czas trwania warsztatów to około 6-8 godzin. Zajęcia rozpoczynają się około 7-8 rano i trwają do około godziny 14-15. Miejsce szkolenia Tatry, Gorce w zależności od warunków śnieżno-pogodowych. Warsztaty odbywają się zazwyczaj w weekend (sobota, niedziela), co nie wyklucza przeprowadzenia warsztatów w dowolny dzień tygodnia, po wcześniejszym uzgodnieniu. Osoby biorące udział w warsztatach, powinny posiadać ogólną sprawność fizyczną oraz jeździć na nartach w stopniu zadowalającym.

*jeśli nie potrafisz jeździć na nartach , a chcesz spróbować i poznać piękno narciarstwa tourowego  skontaktuj się z nami KONTAKT

 

PROGRAM WARSZTATU SKITOUROWYCH:

CZAS TRWANIA: 6-8 h

MIEJSCE : TATRY, GORCE

MAKSYMALNA ILOŚC OSÓB / INSTRUKTOR: 6/1

 

ZAJĘCIA PRAKTYCZNE

Wyjście szkoleniowe w łatwym terenie , dostosowanym do możliwości uczestników warsztatów.  W trakcie trwania warsztatów skitourowych, uczestnik zdobywa wiedzę z zakresu:

 

  • sprzętu do narciarstwa tourowego

  • planowania trasy wycieczki

  • techniki poruszania się na nartach skitourowych ( podchodzenie, zjazdy, zakosy, przepinki zjazd/podchodzenie )

  • zagrożenia w górach

  • etyka i ochrona środowiska w górach

 

TATRY,GORCE,

BESKIDY

1 DZIEŃ SZKOLENIA  

Copyright © 2019 Tatra Camp