top of page

SZKOLENIE 

NARCIARSTWO WYSOKOGÓRSKIE

 

Poznaj piękno gór i możliwości jakie dają narty skitourowe !

 

 

Oferta szkoleniowa skierowana do dobrze jeżdżących narciarzy, którzy poszukują kompleksowej wiedzy umożliwiającej poruszanie się w terenie wysokogórskim przy użyciu nart skitourowych. Szkolenie obejmuje m.in. poruszanie się w eksponowanym terenie górskim z wykorzystaniem elementów turystyki górskiej, alpinizmu i autoratownictwa.

Szkolenie obejmuje część teoretyczną, która odbywa się w sali wykładowej oraz część praktyczną - wyjścia szkoleniowe na nartach skitourowych. Praktyczne zajęcia odbywają się w terenie górskim, trwają od 4-8 godzin dziennie a przewyższenie może dochodzić do 2000 m, w zależności od możliwości uczestników, warunków śnieżnych oraz realizowanej  tematyki zajęć.

 

Uczestnik kursu musi posiadać wcześniejsze doświadczenie w jeździe na nartach w terenie otwartym (poza przygotowanymi trasami narciarskimi) oraz doświadczenie w wędrówkach tatrzańskich.  Przygotowanie fizyczne uczestników powinno być, co najmniej dobre, co oznacza bezproblemową wędrówkę o charakterze tatrzańskim trwającą od 3 do 8 godzin. Miejsce szkolenia dostosowywane jest do aktualnych fizycznych możliwości uczestników, oraz warunków śnieżno-pogodowych.

 

 

PROGRAM ZAJĘC TEORETYCZNYCH I PRAKTYCZNYCH

 

Czas trwania szkolenia – 3/4 dni

 

Szkolenie organizujemy w formie ciągłej  3-4 dni lub podzielonego na dwie części np. dwa weekendy.  Szkolenie organizujemy od grudnia do maja  dostosowując termin  do Państwa możliwości.  Pierwszy dzień szkolenia to 2-4h wykładów teoretycznych. W kolejnych 3 dniach szkolenia  rano odbywają się zajęcia praktyczne, popołudniem natomiast część teoretyczna. Łącznie w trakcie 4-dniowego  szkolenia jest to ok. 24-28 h zajęć praktycznych i teoretycznych.

 

Miejsce szkolenia –Tatry ( uzależnione od warunków śniegowych i poziomu uczestników)

 

Maksymalna ilość osób/instruktora – 4-6/ 1 ( zajęcia w terenie)

 

 

WYKŁADY TEORETYCZNE OBEJMUJĄ NASTĘPUJĄCĄ TEMATYKĘ:

 

– Charakterystyka sprzętu tourowego.

 

– Dobór sprzętu tourowego, odzież oraz sprzętu niezbędnego w wyposażeniu narciarza wysokogórskiego.

 

– Zasady i prawidłowa technika poruszania się na nartach skitourowych z użyciem fok w tym podchodzenie, nawroty (zakosy), przepinki oraz transport nart w terenie wysokogórskim.

 

– Technika jazdy na nartach w trudnym terenie wysokogórskim w różnych warunkach śnieżnych.

 

– Zasady podchodzenia bez nart w terenie śnieżnym, lodowym i mikstowym.

 

– Metody hamowania czekanem i bez użycia czekana.

 

– Asekuracja w terenie śnieżnym, lodowym i mikstowym.

 

– Planowanie wycieczki i nawigacja w terenie górskim.

 

– Niebezpieczeństwa w  górach a narciarstwo wysokogórskie.

 

– Lawinoznawstwo. Partnerskie ratownictwo lawinowe.

 

– Podstawy pierwszej pomocy w terenie wysokogórskim.

 

– Zimowe biwakowanie w górach.

 

– Etyka i ochrona środowiska na terenie obszarów chronionych.

 

 

ZAJĘCIA PRAKTYCZNE:

 

– Techniki narciarstwa wysokogórskiego z wyróżnieniem takich elementów jak: doskonalenie techniki jazdy w terenie, podchodzenie na nartach skitourowych z użyciem fok, przepinki podejście /zjazd oraz nawroty (zakosy),

 

– Planowanie wycieczki i nawigacja w warunkach górskich,

 

– Partnerskie ratownictwo lawinowe ( detektor, sonda, łopatka)

 

– Poruszanie się bez nart w trudnym terenie wysokogórskim.

 

– Sposoby asekuracji w terenie śnieżnym, lodowym i mikstowym.

 

– Pierwsza pomoc i sytuacje awaryjne

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

TATRY,GORCE

3-4 DNI SZKOLENIA

1000 zł/os

Tatra Camp zimą organizuje szkolenia, kursy, obozy oraz treningi skierowane do osób, które chcą zdobyć wiedzę, umiejętności związane z szeroko rozumianym skitouringiem. Nasza oferta obejmuje szkolenia-kursy zimowe z zakresu:

Skitouringu - aktywnej turystyki zimowej z wykorzystaniem nart skitourowych,

w łatwym terenie górskim. Oferta skierowana jest zarówno dla początkujących osób rozpoczynających przygodę skitouringiem oraz osób chcących pogłębić wiedzę a tym samym  usprawnić poruszanie się na nartach skitourowych. 

Do osób,  które szukają większych doznań, poszukują adrealiny, chcą zdobywać szczyty i  zjezdzać w trudnym terenie przygotowaliśmy ofertę kursu narciarstwa wysokogórskiego.

Narciarstwo Wysokogórskie  - najprościej zdefiniować jako poruszanie się na nartach w wysokogórskim terenie otwartym całych Tatr Wysokich, Zachodnich

i Bielskich, Alp. Teren otwarty, rozumiany jest jako teren  poza przygotowanymi trasami narciarskimi. Oferta kierowana jest do osób posiadających doświadczenie w jeździe na nartach w terenie otwartym i poruszaniu się na skitourach.

Skialpinizm - czyli najtrudniejsza odmiana,  która łączy w sobie zjazdy w terenie eksponowanym  a także zjazdy połączone z wejściami wspinaczkowymi lub zjazdy wymagające użycia sprzętu wspinaczkowego i asekuracyjnego zarówno  do podejścia jak  i często w trakcie  zjazdu narciarskiego. Jest to najbardziej zaawansowane szkolenie w naszej ofercie.

Wychodząc naprzeciw osobom pragnącym wystartować w zawodach w narciarstwie wysokogórskim Tatra Camp przygotował ofertę Race.

Sportowe Narciarstwo Wysokogórskie  ,,Race", oferującą pełną opiekę trenerską w przygotowaniach do konkretnego startu lub całego  sezonu zimowego. Ofertę zamyka nauka i doskonalenie jazdy na nartach.

 

Tatra Camp posiada również ofertę całoroczną planowania i zarządzania treningiem umożliwiając kompleksowe przygotowanie do sezonu biegów górskich i ultra.

ABOUT
Me

This is a great place to tell your story and give people more insight into who you are, what you do, and why it’s all about you.

bottom of page